Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Využívejte nejmoderněší technologie lokálního MMS-ingu pro předání vašich námětů na radnici!

Portál PRAHA6.CZ pro Vás připravil skutečně unikátní produkt v rámci České republiky s názvem "Vaším pohledem" (lokální MMS-ing). V rámci obecního programu Čistá šestka zahajuje novou éru upozorňování na různé nešvary a nedostatky na území městské části. Pro rychlejší nápravu a řešení by měla pomoci stále větší obliba a rozšířenost mobilních telefonů s fotoaparátem a také ochota občanů městské části se na řešení problémů spojených s úklidem a pořádkem podílet. Problematiku čistoty a pořádku má sice radnice za svou prioritu, je ale jasné, že čtyři inspektoři životního prostředí a třicet strážníků městské policie opravdu nemůže být na všech místech Prahy 6 najednou. Obzvláště uvědomíme-li si, že Praha 6 je územně největší městskou částí v rámci hlavního města a její rozloha je 41 km čtverečních.

Proto mohou pomocí tzv. MMS pomoci i občané. Stačí odeslat fotografii z mobilního telefonu (případně ale i z počítače) např. rozbité lavičky, převrhnuté popelnice, rozbitého chodníku, neposekané trávy, pomalované fasády, začínající skládky apod. na emailovou adresu:

Zároveň pro účinnější řešení je vhodné, resp. nutné, připsat do textu (specifikace dle konkr. typu mobilního telefonu autora fotografie) údaje, které poslouží k identifikaci místa konkrétního nešvaru či problému.


Vaším pohledem

Výpis záznamů 120 z celkového počtu 1973 vyhovujících záznamů.

náhled souboruGenerální štáb - visí drát na chodník a ohrožuje chodce
V podchodu na chodníku podel ulice Evropská visí z generálního štábu drát a ohrožuje procházející chodce. Je to nějaké staré vedení, které se uvolnilo a planda. Prosim o vyřešení. Děkuji.

oznámeno: 15.03.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.03.2018 » 13:30 • Děkujeme za upozornění. Správce budovy byl vyzván k zajištění nápravy.
náhled souboruNevyvážený kontejner na plasty
Dobrý den,  

jako každé úterý zůstal nevyvezen ač je na kontejneru označeno  kontejner na plasty v ulici Šmolíkova směrem do sídliště Dědina. Prosím o nápravu.  

Děkuji 

T. M.

oznámeno: 14.03.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozbitá zámková dlažba v ulici Tychonova
Dobrý den,  

   prosím o opravu na několika mistech rozbité zámkové dlazby v ulici Tychonova. Díry se stále zvětšují, kostky se povalují po chodníku. 

Dekuji. 

L. L.

oznámeno: 10.03.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.03.2018 » 15:10 • Závada již byla předána správci, kterým je Technické správě komunikací a.s., ale z důvodu nepříznivých klimatických podmínek nemohly být opravy provedeny.
náhled souborudíry v silnici
Dobrý den,

již dlouhou dobu je v katastrofálním stavu ulice V středu/Oblouková - poblíž školy ZUŠ Charloty Masarykové a areálu Aritma. Jelikož je zde velká frekvence dětí (chodících do hudební školy a na přilehlá sportoviště) a chodců (mířících do Šárky) , je to zde opravdu velmi nebezpečné, neboť auta obrovskou jámu, plnou vody objíždějí a vznikají tak velmi nebezpečné situace.

Děkuji za sjednání nápravy.
 P. K.

oznámeno: 09.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOprava chodníku
Dobrý den,

v létě/ na podzim 2017 probíhaly v ulici Štefkova (od č. 2 - 12) vykopove práce v souvislosti s výměnou elektrických kabelů. Od te doby je chodník v dezolatnim stavu. Výkop byl zasypán jen jakýmsi šterkem. Chodník je tak plný kamenů a vypadanych kostek ze zbytku chodníku. Během sucha se také domu nanosi na podrazkach bot prach, při mokru naopak blato. Prosím tedy o opravu.

Děkuji T. T.

oznámeno: 09.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPo nedávné nápravě opět špatně nastavené dopravní zrcadlo.
Dobrý den, 

po nedávné nápravě na základě mého upozornění ze 4.2.2018 je na křižovatce Hládkov x Myslbekova opět dopravní zrcadlo otočené tak, že řidičům při odbočení z ulice Hládkov vůbec nepomáhá a opět tedy vznikla nebezpečná situace. Nevím jestli mají neustálé poškozování tohoto zrcadla na svědomí vandalové, to by snad mohli ohlídat strážníci MP, ale správné a smysluplné nastavení zrcadla je potřeba zajistit tak, aby s ním nikdo nepovolaný pohnout nemohl. 

Předem děkuji za pochopení a opětovnou nápravu. 

J.R.

oznámeno: 08.03.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
12.03.2018 » 12:21 • Dobrý den, Váš podnět předáváme správci komunikace k nápravě.
náhled souboruDotaz
Dobrý den, proč je na Vypichu před areálem dětského dopravního hřiště tolerováno parkování u běžeckého lyžařského areálu, když je sem vjezd vozidel zakázán dopravní značkou??!!

oznámeno: 07.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProsba o vybudování cestičky Manská zahrada a Za humny
Dobrý den, 

chtěla bych Vás jménem všech obyvatel žijících v této oblasti poprosit o vybudování cesty pro chodce, která by spojovala ulice Manská zahrada a Za humny. Jedná se o pozemky č. 854/2 a 2115/1 vše v k.ú. Ruzyně.  

Jde o to, že zejména v děštivém počasí se cesta promění v blátivé peklo a není možné se po ní prakticky pohybovat. 

V posledním týdnu to vypadá, že bude opravena historická zeď lemující tuto cestu. 

V takovém případě je naprosto ideálně nabízí, že by byla zároveň podél zdi vytvořena zpevněná cesta pro pěší chodce. Nežádáme žádnou nákladnou variantu, stačí takové řešení, které by nám umožňovalo důstojně projít danou oblastí. Děkuji mnohokrát za odpověď, PP

oznámeno: 04.03.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVe Střešovičkách
Dobrý den,

je ostudné, že v ulici ve Střešovičkách (nad Billou), téměř pod okny městské policie, špatně parkující auta dělají z obousměrné silnice jednosměrnou, takže jsem nucena jet protisměrem a jsem ohrožena srážkou ze spodu (z hlavní silnice) vjíždějícím autem. Auta parkují navíc i přímo v křižovatce, před přechodem pro chodce méně než 5metrů a na bílých pruzích a policie s tím i přes upozornění nic nedělá...
Přikládám starší foto, ale kdykoliv mohu doplnit nová.

Děkuji,
 J.

oznámeno: 03.03.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
05.03.2018 » 12:39 • Dobrý den, MČ Praha 6 není nadřízena ani Městské policii, ani Policii ČR, kteréžto složky jsou příslušné k dozorové činnosti nad dodržováním pravidel o silničním provozu.
náhled souboruStani pod schody
Dobry den,kazdy den zde stoji pod schody v ul.Ve Skalkách X Ve Višňovce a my nemuzeme s kocarky po schodech a neustale to musime obchazet. Prosime o reseni.

oznámeno: 02.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruMMS-Na pesi ceste u Libockeho rybnika parkuje 15-20 aut
Je povoleno parkovat kdekoliv?Na pesi ceste u Libockeho rybnika parkuje 15-20 aut.Zadame zakroceni, instalovani znacky zakaz parkovani a kontrolu dodrzovani zakazu.Dekujeme

oznámeno: 01.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruoprava poškozeného chodníku a vozovky
Dobrý den, 

když už povolujete stavbu ohavných developerských projektů v jinak krásné Bubenči, tak očekávám, že 

součástí je i oprava poškozených chodníků a silnice, které po sobě tihle "umělci" zanechali. Jedná se o ulici 

Na Marně, která je po jejich působení totálně zdevastovaná. Děkuji.

oznámeno: 27.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPtáci
Dobry den, stale se opakujici problem - vrany, straky, holubi. Toto dilo vytvorili za dva dny, ul. Marakova. Prosim, bylo by mozne se pri odchytu zamerit i na tuto oblast? Pripadne mate jine reseni? V teto ulici se jinak nez pod strom zaparkovat neda a mne opravdu nevyhovuje, ze musim myt auto pokazde, kdyz ho potrebuju pouzit, nehlede na to, ze to poskozuje lak... Dekuji. Z. V.

oznámeno: 27.02.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVRAKY
Dobrý den, 

již delší dobu stojí u trafostanice v ulici Nad Alejí vrak vozidla. Dříve obýván bezdomovci, nyní se plní nebezpečným odpadem-rozbitý televizor...atd. 

Taktéž v ulici Ankarská, až po ulici Zvoníčkova jsou mezi parkujícími vozy vraky vozidel. 

Děkuji L.Ch.

oznámeno: 22.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNEVYŘEŠENO - vzato na vědomí před šesti lety! Stav trvá!
 oznámeno: 18.09.2017 stav: probíhá řešení - JAK ??
Vyřešeno? - Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Provizorní vedení kabelové televize vzduchem firmy Planet A nadále trvá mezi domy ve Šmolíkově ulici. Při výkopech ostatních firem se i přes upozorňování a sliby k podzemnímu vedení optickým kabelem nepřipojili. Na provizorní a DOČASNÉ je víc než pět let opravdu moc! 
 Jako potvrzení kopíruji upozornění z 13.03. 2012, vyřešeno 25.04. 2012! 
 Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Na sidlisti na Dedine, zjemna mezi nizsimi panelovymi domy v ulici Navigatoru a okolnich ulicich se v poslednich mesicich objevili opravdu "profesionalne" provedene rozvody kabelove televize formou prevesu kabelu vzduchem. Podle meho nazoru a objevujicich se letacku ve schrankach jde o rozvody firmy Planet A a.s. alias A1M Networks. Mel jsem za to, ze prevesy kabelu se v Praze jiz nejakou dobu nepovoluji.

oznámeno: 13.03.2012 • uzavřeno: 25.04.2012
stav: vyřešeno 
 postup řešení:
26.03.2012 » 14:39 • Bude provedena kontrolní prohlídka na místě, abychom zjistilli, komu kabely patří a stanovili další postup.
25.04.2012 » 08:55 • Vrchní vedení jako provizorní řešení je skutečně ve vlastnictví společnosti Planet A, a.s., Jemnická 326/11, 140 00 Praha 4 - Michle, která v současné době upřesnila projektové řešení kabelového vedení v zemi a požádala odbor výstavby o umístění stavby v územním řízení. Následně bude vrchní vedení odstraněno.Dle §103 odst.1) písm.b) bod 1. zákona č. 183/2006Sb. ( stavební zákon) nevyžaduje nadzemní a podzemní komunikační vedení sítí elektronických komunikací, včetně jejich opěrných bodů stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu. 
 J. Z.

oznámeno: 18.09.2017
stav: probíhá řešení

oznámeno: 21.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.12.2017 » 14:22 • Podle platné úpravy vyžaduje podzemní optické kabelové vedení rozhodnutí o umístění. Z evidence odboru výstavby vyplývá, že k žádosti společnosti Planet A, a.s. bylo vydáno pod č.j. MCP6 053158/2012 ze dne 12.7.2012, spisová zn. SZ MCP6 033609/2012/OV/Če územní rozhodnutí na umístění optické sítě společnosti Planet A, a.s. na sídlišti Dědina. 1. Jednalo se o trasu kabelového vedení umístěnou v ulicích Pilotů, Parašutistů, Šmolíkova, Dědinská, Navigátorů, Radistů, Rubličova, Družicová, Žukovského, Pod Cihelnou, Hodčina, Častavina, U Silnice, Radčina, Svatavina, Nová Šárka, U Valu. Z evidence není zřejmé, zda bylo toto vedení kolaudováno, resp. realizováno. Podle aktuální právní úpravy obsažené v § 18 odst. PSP se vedení elektronických komunikací v zastavitelném území umisťují pod terénem.

oznámeno: 21.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPuškinovo nám.
Dobrý den, nešel by zpevnit povrh okolo “chytre” lavičky? Tráva už zde asi nikdy neporoste...
Děkuji.
A.H.

oznámeno: 20.02.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.03.2018 » 19:10 • Problém se sešlapaným trávníkem v okolí chytré lavičky na Puškinově náměstí je v řešení. Vyčkáme na vhodnější klimatické podmínky, aby byl naprosto zřejmý rozsah poškozených ploch a pokusíme se nalézt nějakou vhodnou variantu zpevnění a rekultivace.
náhled souborunebezpečný přechod
Dobrý den. 

Žádost o umístění výraznější značky "přechod pro chodce" se žlutým podložením, v ulici Vlastina na Dědině, 

před nákupním centrem Billa. Denně zde přechází velké množství dětí ze ZŠ Dědina, a též i občané s vážným postižením zraku, 

z nedaleké chráněné dílny. V obou směrech jsou autobusové zastávky, takže přechod je maximálně frekventovaný. 

Zejména když nasněží, je zebra přechodu pro řidiče přehlédnutelná, 

Děkuji J.L.

oznámeno: 18.02.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
26.02.2018 » 12:56 • Dobrý den, Váš podnět jsme projednali s Policií ČR, tedy orgánem příslušným v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Zástupce PČR se neztotožňuje s Vaším názorem, že by přechod byl špatně viditelný a nebezpečný (frekventovaný samozřejmě je). S umístěním reflexního podkladu na přechod u zastávky Sídliště Na Dědině tedy s odkazem na ustanovení § 78 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (užívání nadbytečného dopravního značení) nesouhlasí.
náhled souboruPřechod Africká x Liberijská
Dobrý den, 

chci se zeptat, zdali je na Africké ulici u vjezdu z Liberijské (viz foto) přechod pro chodce? 

Chodci zde totiž přecházejí bez rozhlížení jako by zde přechod byl, ačkoliv zde není ani dopravní značka, ani "zebra" na silnici. Místo je docela rušné, protože je blízko východu z metra Bořislavka. 

Předem děkuji za vyjasnění, 

D. P., Praha 6

oznámeno: 11.02.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
12.02.2018 » 14:55 • Dobrý den, přechod pro chodce ve smyslu vodorovného dopravního značení V7a (zebra) se v místě nenachází. Jsou zde úpravy pro bezpečnější přecházení - vodorovné značení V13 (šikmé bílé čáry), doplněné o směrové sloupky - balisety a dále jsou zde bezbarierové nájezdy na chodník.
náhled souboruRuina
Dobrý den, zasílám foto budovy Nad Alejí 29. Před několika lety proběhly uvnitř jakési úpravy, nyní objekt chátrá. 

Děkuji L.Ch.

oznámeno: 09.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruholuby
Dobrý den,
v televizi jsem zachytila informaci o odchytu holubů na Praze 6, ráda bych požádala aby se do odchytu zapojila i část kolem nádraží Podbaba, máme zde velkou kolonii holubů, kteří nám znečišťují střechy a ucpávají okapy.
Děkuji V. V.

oznámeno: 08.02.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 


--- konec tisknuté stránky prague6.cz/mms/ ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz