Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Využívejte nejmoderněší technologie lokálního MMS-ingu pro předání vašich námětů na radnici!

Portál PRAHA6.CZ pro Vás připravil skutečně unikátní produkt v rámci České republiky s názvem "Vaším pohledem" (lokální MMS-ing). V rámci obecního programu Čistá šestka zahajuje novou éru upozorňování na různé nešvary a nedostatky na území městské části. Pro rychlejší nápravu a řešení by měla pomoci stále větší obliba a rozšířenost mobilních telefonů s fotoaparátem a také ochota občanů městské části se na řešení problémů spojených s úklidem a pořádkem podílet. Problematiku čistoty a pořádku má sice radnice za svou prioritu, je ale jasné, že čtyři inspektoři životního prostředí a třicet strážníků městské policie opravdu nemůže být na všech místech Prahy 6 najednou. Obzvláště uvědomíme-li si, že Praha 6 je územně největší městskou částí v rámci hlavního města a její rozloha je 41 km čtverečních.

Proto mohou pomocí tzv. MMS pomoci i občané. Stačí odeslat fotografii z mobilního telefonu (případně ale i z počítače) např. rozbité lavičky, převrhnuté popelnice, rozbitého chodníku, neposekané trávy, pomalované fasády, začínající skládky apod. na emailovou adresu:

Zároveň pro účinnější řešení je vhodné, resp. nutné, připsat do textu (specifikace dle konkr. typu mobilního telefonu autora fotografie) údaje, které poslouží k identifikaci místa konkrétního nešvaru či problému.


Vaším pohledem

Výpis záznamů 120 z celkového počtu 1787 vyhovujících záznamů.

náhled souboruU Prioru
Dobrý den, 

v ulici U Prioru, přesněji mezi zastávkami Brodecká a U Prioru je přerostlá zeleň na chodník, v nějakých místech už není ani vidět. 

Děkuji T.

oznámeno: 22.08.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
23.08.2017 » 14:09 • Paní T., úprava zeleně bude provedena v nejbližším možném termínu.
náhled souboruCerna skladka v ulici Netrebska
Dobry den,
V ulici Netrebska v miste slepe odbocky mezi ulicemi Horelicka a Na Jivinach se jiz po nejaky cas rozrusta cerna skladka. Odpad se zacina objevovat i pres cestu proti teto slepe odbocce. Zadam o zajisteni odstraneni skladky a celkoveho uklidu teto lokality.

oznámeno: 21.08.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruchytrá lavička - Vítězné náměstí
Dobrý den,
u chytré lavičky chybí obyčejný popelník nebo koš.
A.H.

oznámeno: 21.08.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruparkoviste Radimova
Dobry den, s premistenim Registru vozidel MHMP do objektu Radimova 39, doslo k castecnemu zabrani parkoviste jizne od tohoto objektu pro navstevniky Registru vozidel.
Pro ostatni vozidla zustala k parkovani cca polovina parkoviste, nebylo by mozne tuto stranu parkoviste rovez upravit ve smyslu provedeni vodorovneho dopravni znaceni, zkraceni prerostle vegetace??
Dekuji.

oznámeno: 21.08.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruúdržba stromů
Dobrý den, 

mohli byste prosím vyzvat majitele domu v ulici Rooseveltova 20, aby si upravil přerostlé Tisy, které značně zasahují do chodníku? A to jak do ulice Rooseveltova, tak do ulice Charlese de Gaulla. Nejen, že se tam nedá řádně projít, ale chodník je taktéž plný opadaných bobulek, které se lepí na boty a špiní je. Děkuji

oznámeno: 19.08.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKontejner na chodníku
V ulici "V kruhu" stojí na chodníku kontejner patřící restauraci "Kaštan". Páchne na 30m a mnohdy stojí uprostřed chodníku, takže se musí obcházet po ulici. Přitom by jen stačilo projet brankou na predzahradku. ??

oznámeno: 17.08.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzajisteni zakazu segway na uzemi Prahy 6
Dobry den,ulici Sestupna zacaly stale casteji jezdit segway.Foto je z 15.8.2017 ve 20:10 a v ten den to byla uz 5.skupina.Jezdi velmi rychle,vedle sebe,takze i v protismeru.Nemaji zadne reflexni prvky ani jine osvetleni a pri jizde pouzivaji mobily,kterymi si nas dokonce i foti na nasich zahradkach.Ohrozuji dopravni provoz a porusuji soukromi.Neprijatelne.Prosime o zajisteni zakazu segway na uzemi Prahy 6.

oznámeno: 16.08.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborutermíny LIKVIDACE plevele
Přeji opět dobrý den, 

i když den nás obyvatel Břevnova ve Šlikově ulici zas tak slavně nezačal. 

Okolo osmé ranní hodiny tu opět probíhala cca hodinu ta zcela nesmyslná a hlukem velice obtěžující činnost. 

A to vysekávání pidiplevelů z chodníků a to velice hlučnými sekačkami. Dle provádějícího pracovníka to probíhá 1x za 3 týdny!!! 

Což sami jistě uznáte,  je obzvláště časté obtěžování hlukem v ranních hodinách, že? 

Dala by se prosím zadat firmě, která tuto nebohulibou činnost pro nás provádí, aby alespoň probíhala v poněkud lidštějších časech a to např. po-pá 10-18h a nikdy ne v so a ne? 

Tedy prosím, alespoň do doby než zvolíte modernější a daleko funkčně i finančně efektivnější technologii; 

např. tu, kterou jsem navrhovala v podnětu z 29/7. VIZ NíŽE:; resp.viz mail zcela dole.

oznámeno: 15.08.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
16.08.2017 » 16:09 • Pokud jde o technologický postup při odstraňování plevele, bylo toto vysvětleno v předchozí MMS. Samozřejmě chápeme, že by řada občanů jistě uvítala, aby se tyto hlučnější práce prováděly v pozdějších dopoledních hodinách, nicméně noční klid je od 22.00 - 6.00 hod. ranní. Od 7.00 hodin, kdy práce probíhají, je zcela běžná pracovní doba. Pracovníci dodavatelské firmy nevysekávají jen pidiplevele jak uvádíte, ale na řadě míst i značně vzrostlý plevel. Většina občanů vyžaduje uklizený chodník komplexně, tj. nejen zbavený náletového odpadu a dalších nečistot, ale zejména zbavený veškerého prorostlého plevele, jehož nárůst je díky dlouhodobé absenci chemických přípravků značný. Pokud chceme, aby byla naše městská část hezká a udržovaná, bohužel musíme po dobu probíhajících prací strpět přítomnost sekaček a fukarů, které se používají nejen na úklid komunikací, ale i na údržbu veřejné zeleně. Pracovníci se snaží práce maximálně urychlit tak, aby občané nebyli nadměrně hlukem a prachem obtěžování. Všechny stroje jsou homologovány a jejich provoz nepřekračuje hlukové hranice.
náhled souboruZapomenutá dopravní značka
Dobrý den, 

prosím o odstranění dopravní značky konec hlavní silnice, která byla “zapomenuta” před křižovatkou Matějské ulice s ulicí Šáreckou. Před cca třemi měsíci byly v celé zóně Baba zrušeny hlavní silnice a platí přednost zprava, na kterou upozorňuje cedule hned při vjezdu do zóny. Především však různí závozníci a rozvozci, např. pizzy Canttina, kteří na Babu zavítají jen občas, přednost zprava zcela ignorují, protože “Matějská byla vždycky hlavní” a odvolávají se přitom na zmíněnou značku konec hlavní silnice...

oznámeno: 14.08.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
16.08.2017 » 15:21 • Dobrý den, děkujeme za upozornění - značka bude odstraněna co možná nejdříve. Argumentace některých řidičů je opravdu úsměvná.
náhled souboruČerná skládka, o 50m blíže k Drnovské další hromada
Dobrý den. Tak dnes o 50m blíže k Drnovské další hromada. Evidentně ze stejné rekonstrukce. S pozdravem R.

oznámeno: 11.08.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.08.2017 » 15:34 • Vzhledem k tomu, že se jedná o pozemku v majetku Magistrátu hlavního města Prahy, byl požadavek na odstranění skládek předán zmíněnému subjektu.
náhled souboruPravidelna udrzba zelene prerustajici pres plot v Sestupne 31
Dobry den,bylo by mozne vyzvat majitele domu v Sestupne 31 k pravidelne udrzbe zelene prerustajici pres plot?Chodnik ma v tomto miste pouhych 70cm,je v zatacce a nelze po nem kvuli prerostle rostline vubec projit.Dekujeme

oznámeno: 10.08.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
16.08.2017 » 16:38 • Děkujeme za upozornění, vlastník nemovitosti bude vyzván k úpravě přerostlé vegetace.
náhled souboruČerná skládka
Dobrý den. Chtěl bych upozornit na založení černé skládky v lokalitě Ruzyně. Konec ulice Drnovská, cca. 100 od pravé zatáčky k ulici Evropská v místě podjezdu pod Evropskou po levé straně u cesty a pole. Foto a mapa přiloženo. S pozdravem R.

oznámeno: 09.08.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.08.2017 » 17:00 • Skládka se nachází na pozemku v majetku Magistrátu hlavního města Prahy. Podnět k odstranění skládky byl proto předán zmíněnému subjektu.
náhled souboruDobrý den chtěla bych upozornit na větve zakrývající kamerový systém v ul.Libocká. Děkuji J. D.

oznámeno: 08.08.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.08.2017 » 13:31 • Žádost o úpravu zeleně byla předána správci kamerového systému.
náhled souboruzajisteni upravy vegetace kolem obou parkovist
Dobry den,prosime o zajisteni upravy vegetace kolem obou parkovist u pesi cesty z Evropske do ulice Ke dvoru.Plevelem zarustaji uz i parkoviste.Dekujeme S.

oznámeno: 08.08.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.08.2017 » 08:47 • Odstranění přerostlého plevele zajistí pracovníci organizační složky PRO 6 v nejbližším možném termínu.
náhled souborupřerostlá vegetace
Dobrý den, prosím o zkráceni přerostlé vegetace, která zasahuje do prostoru vozovky a omezuje parkování vozidel na těchto dvou místech:
1) ul. Kusá, západně od č.p. 2040, prostor navazující na schodistě z ul. Radimova, kde se ul. Kusá přechází, v blízkosti bývalého bazénku (nyní jsou v něm zasazeny květiny).
2) Parkovací záliv naproti bývalému objektu Radimova 50/37 (nyní probíhá výstavba nového objektu).
Dekuji.

oznámeno: 07.08.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.08.2017 » 13:32 • Děkujeme za upozornění a v nejbližších dnech bude provedena údržba přerostlé zeleně, s ohledem na zaparkovaná vozidla v místě parkoviště v ul.Radimova.
náhled souboruUlice 8. Listopadu před domem č. 32
Dobrý den, prosím o nápravu situace v parčíku před naším domem. Je tam skládka. Děkuji, Z. V.
Foto bude následovat

oznámeno: 05.08.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.08.2017 » 15:33 • Děkujeme za upozornění. Firma AUTOTRAK byla vyzvána k odklizení svého přenosného dopravního značení.
náhled souboruŠlejnická ul., č.1 a 3...Foto ze 4.8.2017
Keře dlouho nestříhané, brání už nejen řádnému parkování, překáží i na chodníku. Prázdniny a méně aut: ideální podmínky pro akci. Jak často se provádí ? Děkuji, T. B.

oznámeno: 04.08.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.08.2017 » 18:07 • Požadavek na úpravu přerostlé vegetace byl již předán majetkovému správci.
náhled souboruŠtefkova
Dobrý den, již cca 14 dnů po ukončení výměny elektrického vedení v ulici Štefkova zůstaly chodníky v této ulici ve stavu viz foto. Firma zanechala na chodníkách zbytky stavebního materiálu, chybí dlážděni a stávající dlažba je uvolněná. Chůze po takovém chodníku je nebezpečná, proto občané chodí po vozovce. Chodníky nejsou označeny jako nebezpečné. Vypadá to, že stavební firma provádějící výměnu kabelů zde ukončila svou činnost. Po výměně měli uvést vše do původního stavu. Možná na to dle stavebního rozhodnutí mají ještě čas, ale my v tom žijeme.

oznámeno: 04.08.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
16.08.2017 » 16:07 • Děkujeme za podnět. Dokončení povrchu chodníků je v řešení mezi dodavatelem služby a TSK a bude provedeno co nejdříve.
náhled souborurozpadlá cesta
Dobrý den, 

chtěl bych poprosit o případnou opravu chodníku mezi ulicemi Rybničná a Pelikánova. 

Asvaltový chodník je už z vélké části rozpadlý ve štěrk a podloží ve velké části ujíždí. 

Pokud po něm se jde v dešti, štěrk a voda stříká na boty a znečistí kalhoty. 

Je nějaká možnost, že bychom se dočkali opravy? 

 

A ještě mám druhou připomínku. 

Chtěl bych poprosit o upozornění majitele na rostoucí zeleň z jeho pozemku do ulice U První baterie z č.o. 29 až 32. 

Zeleň již přesahuje plot na chodník po kterém se již nedá ani projít a již i zasahuje do průjezdného profilu silnice, kde vyšším autům škrábe lak. 

Děkuji D.

oznámeno: 03.08.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
16.08.2017 » 17:43 • Dobrý den, pozemek č. parc. 370/7 v k.ú. Liboc, je ve výpisu z katastru nemovitostí veden jako zahrada. Není tedy zařazen do sítě místních komunikací, a proto nemůže být provedena ani jeho oprava, Městská část si je vědoma, že zmíněnou spojku využívá řada občanů, zajišťujeme proto nepravidelně alespoň odstranění náletových rostlin po obou stranách zmíněné spojky. Pokud jde o přerostlou vegetaci v ul. U 1. baterie, vlastníci nemovitostí budou odborem dopravy a životního prostředí vyzvání k úpravě přesahující zeleně.
náhled souborurozmístění mobilních toalet na dětská hřiště v Pze 6
Dobrý den, před časem jsem žádal a dával podnět k rozmístění mobilních toalet na dětská hřiště v Pze 6. Na Praze 5 to funguje bezvadně a zaregistroval jsem je i ve Stromovce. Jak to vypadá u nás? Děkuji. L. L.

oznámeno: 02.08.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
03.08.2017 » 19:24 • MČ Praha 6 se rozhodla nejít cestou mobilních WC, ale postupným vybavením větších sportovišť, parků a dětských hřišť klasickými veřejně přístupnými WC. V letošním roce bude zrealizováno WC na sportovišti Baba, na příští rok se připravuje realizace WC v parku Maxe van der Stoela (Myslbekova) a v dalších letech se plánuje uskutečnit tento záměr například v parku Lotyšské náměstí.

 


--- konec tisknuté stránky prague6.cz/mms/ ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz